Bakırköy Nar Anaokulu olarak siz değerli velilerimizin oyun grubu talebine kayıtsız kalamayarak 2-3 yaş grubu öğrenciler için oyun grupları oluşturmaya karar verdik.

Özellikle Ataköy, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Bahçelievler, Bağcılar, ikitelli, Atakent, Zeytinburnu, Küçükçekmece, Halkalı toplu konutlar, Sefaköy, Yenibosna, Güngören, Bahçelievler, Soğanlı, Cennet Mahallesi, Avcılar, Başakşehir, Bahçeşehir gibi semtlerden kolaylıkla ulaşabileceğiniz Anaokulumuzda, artık oyun gruplarımızla da sizleri kucaklamaya hazırız.

‘Oyun grubu’ları ne yazık ki yalnızca çocukların oyun oynamasını sağlamak olarak algılanabiliyor. Ancak oyun grubunun işlevi bundan çok daha büyüktür.

Çocukların oyun oynarken hayatı tanıdığı, gerekli becerileri kazandığı ve hayata hazırlandığının da unutulmaması gerekiyor. Kendi yaşıtlarıyla beraber olmaya ihtiyaç duyan çocuklar, oyun gruplarıyla birlikte içine kapanık, utangaç, öz güven eksikliği bulunan ve saldırgan tutumlar benimseyen çocukların sayısı azalmaktadır.

2-3 yaş grubundaki çocukların ailelerinden özellikle de annelerinden uzun saatler ayrı kalması çocukların hayatlarını etkileyecek olumsuz izler bırakabilmektedir. Bu nedenle 2-3 yaş döneminde çocukların mutlaka oyun gruplarına dahil olması gerekmektedir.

Oyun Gruplarının amacı nedir?
Bütün bu bilgiler ışığında oyun gruplarının temel amacı, çocuğun tam zamanlı bir okul öncesi eğitime ruhsal ve zihinsel açıdan hazırlanmasını sağlamaktır.

Oyun gruplarımızda serbest etkinlikler, çember zamanı, kurallı oyunlar ve sanat etkinlikleri gerçekleştirilmektedir.

Oyun Gruplarının faydaları nelerdir?
» Çocuğunuz zeka gelişimi açısından gerekli olan değişik uyaranlarla dolu ortama gelir.
» Oyun grubu çocuğunuzun ortalama olarak 2 yaşında başlayan “Ben Çağı”nı destekler
» Güvenli geniş bir mekanda çok çeşitli oyun malzemeleri ile oynar.
» Çocuğunuz, oyun grubu içinde sosyal gelişimi için gerekli olan kendi yaşıtları ile beraber oynama imkanı bulur.
» Yeni arkadaşlar edinir, sahip olmayı, paylaşmayı, “hayır” demeyi, her istediğini alamamayı öğrenir.
» Oyun grubu belirli kurallara uyma açısından iyi bir başlangıçtır oluşturur.

Detaylı bilgi ve ön kayıt için 0212 572 05 53’ü arayabilirsiniz.