iletisim-anahtardir

Bir çocuğun ABC ‘yi öğrenmesi ve uzun okuryazarlık becerileri dönemi başlar. İlk günden itibaren çocuklar kelimeleri anlamayı, fikirleri ifade etmeyi sağlayacak iletişim becerilerini geliştirmeye çalışırlar.

iletisim-anahtardirOnlar nesnelerdeki işaretleri ya da neyin önemli olduğunu belilrlemek için takip etmeye başlarken ilk dil etkileşimleri önemli yapı taşlarını oluşturur. Çocuklar büyüdükçe giderek daha açık ve güçlü bir şekilde fikirlerini iletişim dili araçlarını kullanarak öğrenirler.

Çocukların neyi duymak ve neyi görmek arasında bağlantılar kurmalarına yardımcı olarak teşvik edebilir. Kafiye oyunları oynamak ve  şarkılar dilin seslerini vurgular. Çocuklar sonunda bu seslerle eşleştirmek için harfleri öğrenirler. Hikayeler anlatma, kitap okuma etkinlikleri, konuşma , tanıdık kavramlar için yeni ve ilginç kelimeler kullanma ve bu baskıyı pozitif bir zorunluluk şekilde ev ortamında sağlamak çocuğun yeteneklerine katkıda bulunabilir.

Çocuğunuzun iletişim becerileri oluşturmak için bu hayali oyun aktiviteleri deneyin:

  • İyi bir eski moda çay partisi. Plastik çaydanlık, bardak ve tabakları çıkartmak ve arkadaşlarınında katıldığı aynı zamanda ortamda sevdikleri hayvanların oyuncaklarının bulunması onu mutlu edecek, sosyalleşme dürtüsünü ortaya çıkaracak, mutlu olacak ve bu mutluluğu devamlı hissetme duygusunu yaşamak isteyecektir. Teşekkür ederim, lütfen diyerek kibarca geçen ve tartışmalara katılarak olumlu olun ve masa adabı göstermeyi çocuğunuza hatırlatın.
  • Konuşma yapmasını sağlayın. Çocuğunuzu okul müdürü, bir belediye başkanı veya favori bir prenses gibi giydirin. Nazikçe hayvanların tedavisi, çöplerin toplanması ve ücretsiz park yeri gibi vaatler bulunduran aynı zamanda bu vaatlerin iyi birşey olduğunu ve yapılması gerektiği ile ilgili bir konuşma hazırlayın. Önemli noktaları belirleyin ve resmi havayı oluşturmak için bir markanın görüntü olarak bir tablosunu veya kutusunun kullanın.