Uzmanlar okul öncesinde çocukların öğrenmesi gereken noktaların aslında ilköğretim 1. Sınıfa başlayan bir çocuğun sahip olması gereken noktaların gözden geçirilmesiyle birlikte net bir şekilde ortaya konulacağını savunuyor.

Peki ama ilköğretim 1. Sınıfa başlayacak bir öğrencide hangi beceriler bulunmalıdır?

İlk olarak öğrencinin ders boyunca yani 40 dakika dikkatini yoğunlaştırabilecek bir algı düzeyine ulaşmasının şart olduğunu kaydeden uzmanlar, kendi kendine giyinme becerisi olarak tanımlanan fermuarını çekme, düğme ilikleme, ayakkabı bağlama gibi becerilerinde mutlaka okul öncesi eğitimde kazanılması gerektiğinin altını çiziyor.

Bunların yanı sıra öğrencinin sırada dik ve belli bir mesafede oturma, tuvalet eğitimini almış olma, kendi temizliğini gerçekleştirebilme, ders aralarında dengeli hareket etme, anneden ayrı kalabilme, öğretmen ile iletişim kurabilme, öğretmenin talimatlarına uyma, kendini ifade edebilme gibi okula uyumu ve öğrenme başarısını arttıracak temel yetkinliklere mutlaka sahip olması gerekmektedir.

Özel Nar Sanat Anaokulu olarak ilkokula hazırlık planlarımızı bu bağlamda gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca İlköğretime hazırlık sınıfındaki öğrencilerimiz kursumuzun ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatına uygun olarak eğitim görmektedir. Tüm bunların yanı sıra dans, müzik ve resim gibi eğitimlerimizde verilmektedir.

Bakırköy’de tavsiye edilen Anaokullarının arasında yer alan Özel Nar Sanat Anaokulu olarak çocukların eğitimi konusunda son derece titizlikle ve özenle çalışmalarımızı yürütüyoruz.