Hem kendimizi hem de çocuklarımızı hastalarından korumak ve sağlıklı bir yaşam istiyorsak öncelikle güçlü bir bağışıklık sistemimiz olmalı. Uzmanlar bunun için de vitamin içeren, antioksidan ve mineral bakımından oldukça sağlıklı ve güçlü meyve sularının tüketilmesini öneriyor.

Şimdi Nar Sanat Anaokulu olarak sizlere meyve sularının faydalarını tanıtacağız.

1-) Portakal suyu : İçtiğimiz bir bardak portakal suyu bizim günlük C vitamini ihtiyacımızı karşılamakta. Ayrıca, potasyum folat, B1, B2, B6 vitaminleri ve çeşitli mineralleri içinde barındıran portakal suyunun, kanser hücrelerinin baş düşmanı olduğu ve kılcal damarları güçlendirdiği biliniyor.

2-) Kayısı suyu: Bir bardak kayısı suyu günlük A vitamini gereksiniminin 1/3’ünü karşılayacak değerde. Kayısıda bulunan diyet posası sadece kabızlık değil, hassas bağırsak hastalığı, apandisit, hemoroid, diş hastalıkları, şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve kolon kanseri gibi hastalıkların oluşum riskini azaltıyor, bağırsakların düzenli çalışmasını sağlıyor.

3-) Üzüm suyu: Üzüm suyu  A, B ve C vitaminlerinden zengin olmasının yanı sıra bol miktarda potasyum ve demir içeriyor. Güçlü antioksidan özelliği sayesinde vücutta oluşan serbest radikallerle savaşarak, hücrelerdeki yıpranmışlığı azaltıyor ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlıyor.

4-) Şeftali suyu :  Şeftali suyu A ve C vitaminin yanında güçlü bir antioksidan ve A vitamini aktivitesi gösteren beta karoten bakımından zengin bir içecektir. İçerdiği diyet lifleri ve antioksidan maddeler, kalp damar sağlığının korunmasında ve kanserden korunmada etkili.

5-) Nar suyu: Kolesterol ve şekeri dengeleyerek kalp sağlığını koruyan nar suyu kanser hücrelerinin gelişmesini de engelliyor. Ayrıca bağırsak parazitlerini de düşürmede etkilidir.

6-) Vişne suyu: Ateşli hastalıklara karşı güçlü bir silah olan vişnede A vitamini ve potasyum bulunur. Kandaki asitleşmeyi de temizleyen vişne suyu mide ve karaciğerin düzenli olarak çalışmasını da sağlar.

7-) Elma suyu : Elma bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği olan B3, E vitamini ve potasyum içeriyor. Kan şekerini kontrol altında tutan elma suyu baş ağrısına da iyi geliyor.