Gözünüzden sakındığınız çocuklarınızın hasta olmaması için elinizden geleni yapıyorsunuz. Bu soğuk havalarda çocukları sıkı giydirmek doğru bir yöntem mi? Çocukları sıkı sıkı giydirmek onlar açısından da bunaltıcı bir hale dönüşüyor. Peki çocuklarınızı dışarı çıkarırken nasıl giydirmelisiniz ? Bu soruların cevaplarını sizler için hazırladık…

Pamuklu ve daha hafif giysiler kullanmalısınız

Çocuğunuzun vücuduna nefes aldırmak için pamuklu ve daha hafif giysiler tercih edin. Hantal ve kalın yünlü kazaklardan uzak durun çünkü bunlar onları terletecek ve kolayca hareket etmelerini engelleyecektir.

Soğuğa ve suya dayanıklı dış giyimler tercih etmelisiniz

Kışın çocuk montu seçerken dış malzemeye dikkat edin. Özellikle fermuara dikkat edin. Kolay çekilebilir ve küçük parmakları sıkıştırmayacak şekilde güvenli olmasına özen gösterin. Soğuğun içeri girmesini önlemek için ayak ve el bileklerine sıkıca oturan tulum şeklinde montlar alabilirsiniz. Bu montların ayak bileklerini sıkmadığına emin olun.

Parmaksız eldiven kullanmalısınız

Çocuğunuzun parmaklarını eldivene sokarken zorlanabilirsiniz. Bunun yerine parmak delikleri olmayan eldivenler seçin. Eldivenler ısıyı koruyan ama terletmeyen bir iç astar ve hava koşullarına dayanıklı bir koruma malzemeye sahip olmalıdır. Böylece bu tip eldivenleri giydirmesi de kolay olacaktır.

Sıcak tutan ve terletmeyen şapkalar tercih etmelisiniz

Çocuğunuzun kışın hasta olmasını istemiyorsanız, sıcak tutan ve terletmeyen şapkalar tercih edin. Çünkü vücut ısısının çoğu kafadan kaybedilir ve bu durumda çocukların kafasını sıcak tutmak önemlidir. Kulaklıkları olan bir pamuk ya da yumuşak yün örme şapka en iyi seçeneklerdir. Şapkaların küçük olmamasına ve küçük kafaları sıkmamasına dikkat edilmelidir.

Kolay giydirilebilen giysiler 

Çocuklarınıza kışın kolay giydirilebilen ve güvenli giysiler alın. Böylelikle daha rahat giydirebilir ve daha rahat olabilirsiniz. Çıtçıt ve fermuarlar, yeni yürümeye başlayan çocuklar için iyi bir seçim olacaktır. Bebekler için tehlike yaratabilecek kurdele, şerit ve ip gibi süsleme ve tatlı durması için yapılan malzemelerden kaçının.