Doğum ile başlayan ve yaşam boyunca sürecek olan eğitimin sürecinin en önemli dönemi olarak kabul edilen okul öncesi eğitim, dünyada ve ülkemizde kovid-19 salgını ile birlikte sekteye uğradı.

Mart ayının başından beri hem çocuklarımızı hem de bizleri koruyabilmek adına pek çok adım atıldı. Bunlardan biri de eğitimin sosyal olarak yapılması ve ötelenmesiydi.  Ancak burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri özellikle yaşamının ilk 6 yılında çocuklarımıza uzman eğitimcilerin gözetimi altında ve yaşıtlarıyla birlikte verilecek bir eğitimin geleceklerini etkileyeceğidir.

Okul öncesi eğitimin ilköğretime hazırlıkta ve ailenin dışında atılan ilk adım olması nedeniyle önemi yadsınamaz.

Özel Nar Sanat Anaokulu olarak, çocuklarımızın içinde var olan yetenekleri belirleyip sanat için değil sanat ile eğitim vererek geleceklerini inşa etmelerinde yardımcı oluyoruz.

Yaşıtlarıyla birlikte oyunlar oynayan, öğrenen, yemek yiyen çocuklarımızın hem zihinsel hem de duygusal gelişimlerinde siz değerli velilerimizin yanında olmak istiyoruz.

Peki ama salgın döneminde bu nasıl olacak?

Sizler gibi bizlerde çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği için büyük bir mücadele veriyoruz. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen tüm önlemleri bünyemizde bulunduruyoruz.

ÖĞRENCİLERİMİZİN ATEŞİ SÜREKLİ TAKİP ALTINDA

Öncelikle söz konusu bu kritik süreçte, hiçbir bulaşa mahal vermemek için grip ve benzeri hastalığı olan öğrencilerimizi okula kabul etmiyoruz. Öğrencilerimiz, okula geldiklerinde kıyafetlerini değiştirdikten ve elleri dezenfekte edildikten sonra etkinliklerine başlayabiliyor. (Girişte dezenfektan paspası ile ayakkabıları dezenfekte edildikten sonra değiştirilerek, içeride kullanacağı ayakkabıları giydirilmektedir))

Okulumuza giriş ve çıkışları ile gün içerisinde öğrencilerimizin ateşlerini sürekli kontrol altında tutuyoruz.

Öğrencilerimiz yemekhanede 1 metre ara ile oturarak, hijyen kurallarına uyarak sadece kendi sınıflarındaki öğrencilerle yemeklerini yiyorlar.

Sadece yemekhanemizde değil okulumuzun tüm alanlarında sosyal mesafeye dikkat edilerek, öğrencilerimizin de sosyal mesafeyi öğrenmesini oyunlar aracılığı ile sağlıyoruz. Kullanılan tüm ortamlar doğal yöntemle 40 dakikada bir havalandırılarak, sınıflarımızda normal kontenjanın yarısının bulunmasına özen gösteriyoruz.

Öğretmenlerimizin ve personelimizin tamamının tıbbi maske kullanarak ve düzenli aralıklarla maskelerini değiştirerek görevlerine devam etmelerine özen gösteriyoruz.

Okul giriş ve çıkış saatlerinde velilerimizin kalabalık yaratmaması için her şube için farklı saatler belirledik.

Sizler gibi bizlerde öğrencilerimizin sağlıklarını ve geleceğini düşünüyoruz. Eğer aldığımız bu önlemleri yerinde gözlemlemek isterseniz Nar Sanat Anaokulu ailesi olarak sizleri evimize davet ediyoruz.