Elbette ki çocuklar gelişimlerinin her basamağında öğrenmeye açıktır. Ancak uzmanlar erken çocukluk olarak nitelendirilen dönemde sürekli yeni davranışlar edindiğini ve yeni kavramlar geliştirdiğini işaret ediyor.

Bu dönemde çocukların en çok zamanı geçmiş ve gelecek kavramlarını kavramakta zorluk çektiğini hatırlatan uzmanlar, özellikle okul öncesi çocukların hem ebeveynleri hem de öğretmenleri tarafından bu dönemde desteklenmesi gerektiği üzerinde duruyor.

Her şeyi nesnelerle özdeştirerek kavrayan okul öncesi çocukların, zaman kavramı konusunda mutlaka müze gezileriyle taçlandırılması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, müze gezilerinin çocuklarını çocuklara çok şey kattığını savunuyor.

Müze gezileri sayesinde çocukların hem keyif alacakları yeni bir ortam keşfettiklerini paylaşan uzmanlar hem de çocukların gözlem yapıp gördükleri ile yaşadıkları arasında bağ kurmayı öğrendiklerini ifade ediyor.

Mantık, yaratıcılık, hayal gücü ve beğeni duygusunun da gelişmesini sağlayan müze gezilerini bizde Özel Nar Sanat Anaokulu olarak gerçekleştiriyoruz.